Blog naczelnego

Speaker’ka

Mało kto wie ale jeszcze jako młody chłopak miałem styczność z mikrofonem podczas turniejów piłki siatkowej organizowanych w Malborku przez mój były klub siatkarski – MKS Jurand Malbork. Byłem wtedy odpowiedzialny za muzykę, współpracę z organizatorami i kibicami. Było to jeszcze w czasach „przedtriathlonowych” i na początku mojej przygody z tym sportem.

W sezonie 2014 nieco niespodziewanie otrzymałem propozycję prowadzenia jednej z imprez triathlonowych. Nie zastanawiając się zbyt długo, podjąłem wyzwanie. Dziwię się, że nie wpadłem na podobny pomysł nigdy wcześniej bo okazało się, że „spikerka triathlonowa” wychodzi mi całkiem dobrze.

Podsumowanie mojej dotychczasowej działalności jako speaker triathlonowy:

14-15.06.2014 – Triathlon Gołuchów 2014

Pierwszą imprezą jaką miałem przyjemność komentować było inauguracyjne wydarzenie triathlonowe w Gołuchowie, a więc Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych na Sprincie. Impreza odbyła się w dniach 14-15. 06.2014, a udany występ zaowocował zaproszeniami na kolejne triathlony. Podczas tej imprezy (a właściwie w fazie jej organizacji) pełniłem także funkcję konsultanta doradzając organizatorom w tematach technicznych związanych z naszą dyscypliną.

Przy wyjściu z wody na zawodach w Gołuchowie.

Przy wyjściu z wody na zawodach w Gołuchowie.

 

27.06.2014 – Samsung Knox Triathlon IT 2014

Kolejną imprezą jaką w sezonie 2014 miałem okazję prowadzić i komentować był pierwszy Triathlon IT w Powidzu. Zawody zostały rozegrane 27. 06.2014 i były pierwszymi (jeszcze nieoficjalnymi) Mistrzostwami Polski Branży IT. Z przyjemnością przyjąłem zaproszenie głównego organizatora – Marcina Sowińskiego.

Pierwszy Samsung Knox Triathlon IT w Powidzu

Pierwszy Samsung Knox Triathlon IT w Powidzu

 

29.06.2014 – Triathlon Pniewy 2014

Zaraz po zawodach w Powidzu udałem się do Pniew na kolejną imprezę, która odbywała się po raz pierwszy – Triathlon Pniewy. Do komentowania tej imprezy zaprosił mnie pomysłodawca i organizator imprezy – Przemek Błaszyk. W Pniewach komentowałem start m.in. mojego pierwszego trenera – Marcina Waniewskiego, który sam także jest speakerem na triathlonach (i nie ukrywam – wzorem w tym temacie).

 

2-3.08.2014 – Olimpiada Triathlonowa w Rawie Mazowieckiej

Po Triathlonie w Gołuchowie bez zastanowienia przyjąłem zaproszenie Grzegorza Stefaniaka (organizatora zawodów w Rawie Mazowieckiej) do komentowania Mistrzostw Polski Weteranów. Była to największa i zarazem najwyższa rangą impreza którą do tej pory miałem przyjemność prowadzić.

Za zdjęcie dziękuję Rafałowi Marchwińskiemu.

Rawa Mazowiecka – za zdjęcie dziękuję Rafałowi Marchwińskiemu.